Zličín Metro, Praha

Zličín je konečná stanice metra B a také důležité dopravní a obchodní středisko v západní části Prahy. Nachází se u křižovatky pražského okruhu s dálnicí D5. Je zde autobusové nádraží pro místní, příměstskou i dálkovou dopravu. V okolí je množství obchodů, např. IKEA, Jysk, Globus, Tesco a obchodní centrum Metropole Zličín. Hned vedle metra je záchytné parkoviště P+R.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Metro Zličín – mapa

Výstupy ze stanice Zličín

Stanice metra Zličín je umístěna na severní straně Rozvadovské spojky (pokračování dálnice D5 směrem do centra) v Řevnické ulici, hned za křižovatkou s menší ulicí Ringhofferova. V těsném sousedství vestibulu metra (ve směru na sever) je autobusové nádraží a záchytné parkoviště P+R Zličín I.

Obchody na Zličíně

Směrem na západ je vestibul metra podchodem pod Řevnickou ulicí propojen s nákupním centrem Metropole Zličín.

Další obchody se nacházejí směrem na jih. Ještě před Rozvadovskou spojkou (křižovatka Řevnická / Sárská) je to Globus a Baumarkt (a také KFC). Na druhé straně Rozvadovské spojky je potom nákupní centrum Avion Shopping Park Zličín s obchody IKEA, Jysk a Tesco. Od metra sem jezdí bezplatný autobus.

Autobusové nádraží Zličín

Kromě městské dopravy slouží autobusové nádraží Praha-Zličín především meziměstským linkám ve směru dálnice D5. Autobusy odsud jezdí například do Berouna, Plzně nebo Klatov.

Ze Zličína jezdí také autobus číslo 100 na ruzyňské letiště (cesta trvá 14 minut).

Záchytná parkoviště P+R Zličín

Na Zličíně jsou oficiálně dvě záchytná parkoviště (P+R Zličín I a P+R Zličín II), ale jsou hned vedle sebe a vstup do metra je mezi nimi. Na obě se dostanete z Řevnické ulice. Při příjezdu od Plzně nebo z pražského okruhu je to první sjezd hned za velkou křižovatkou D5/okruh (u obchodních center). Nadjezdem přejedete dálnici a jste přímo v Řevnické, parkoviště i metro jsou hned vidět.

Více informací: Parkoviště P+R Zličín.

Sousední stanice metra

Zličín je konečná stanice metra B. Následující stanice ve směru do centra jsou Stodůlky, Luka a Lužiny.

Doba jízdy do centra

Jízda metrem ze Zličína do centra trvá kolem 20 minut. Podle jízdního řádu je to 17 minut na Anděl, 21 minut na Můstek a 24 minut na Florenc.