Vlakem do Vídně

Aktuálně je nejvýhodnější spojení z Prahy do Vídně autobusem – s Eurolines od 190 Kč (autobus jede přímo, nezajíždí do Brna), ve více žádaných časech za 350 Kč.

Vlak Praha – Pardubice – Brno – Vídeň

Nejlepší a nejčastější vlakové spojení nabízí samozřejmě “koridorová” trať Praha – Pardubice – Brno – Vídeň. Vlaky zde jezdí přes den v intervalech 1-2 hodiny. Cesta z Prahy do Vídně trvá obvykle kolem 4.5 hodiny, z Brna je to 1.5 – 2 hodiny. Ve Vídni přijedete na nové hlavní nádraží – Wien Hauptbahnhof (Hbf). Velká část vlaků z Prahy pokračuje z Vídně do Štýrského Hradce (Graz) a ve Vídni zastavuje po hlavním nádraží ještě na nádraží Wien-Meidling, které je blízko Schönbrunnu.

Nejnižší cena jednosměrné jízdenky z Prahy je u Českých drah 19 eur / kolem 500 Kč, z Brna 9 eur / kolem 250 Kč (léto 2017).

Vlakem do Vídně z Ostravska a severní Moravy

Z Ostravy jezdí do Vídně i přímé vlaky, zpravidla mířící z Polska. Dokonce jede i jeden v noci s odjezdem z Ostravy ve 2:31 (ve Vídni jste ráno před sedmou). Přes den je obvyklá doba jízdy přímých vlaků z Ostravy do Vídně lehce pod tři hodiny.

Mnohem větší výběr spojů je ale s přestupem v Břeclavi nebo České Třebové. Přes Břeclav je to o něco rychlejší (lehce pod čtyři hodiny). Kromě toho se dá jet i přes Kúty a dál regionálními vlaky – doba jízdy této varianty překvapivě není o moc delší, kolem čtyř a čtvrt hodiny.

Vlakem do Vídně z jiných míst v ČR

Z většiny ostatních míst v ČR se vlakem do Vídně nejlépe dostanete s přestupem na výše uvedené vlaky, např. v Praze, Pardubicích, Brně Přerově nebo Břeclavi.

Výjimkou jsou Jižní Čechy, odkud je možné jet do Vídně z Českých Budějovic přes České Velenice (osobní vlak, pomalejší spojení) nebo přes Linz (dražší varianta, protože velkou část trasy jedete lepšími vlaky na rakouském území).

Ceny a jízdní řády

Nejvýhodnější nabídky jsou k dispozici z velkých měst (Praha, Brno), z menších měst je to horší (například jízdenka z Břeclavi do Vídně stojí stejně jako z Brna do Vídně – kolem 250 Kč jedním směrem (léto 2017). O něco výhodnější cena je pro zpáteční jízdenky. Pokud jedete s jiných míst z ČR s přestupem na vlak do Vídně, často se vyplatí koupit jízdenky zvlášť.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar