Vlak České Budějovice – Vídeň

Pokud jste z jižních nebo západních Čech, není třeba cestovat do Vídně přes Brno nebo Prahu. Vlakem se nabízí dvě rychlejší a často levnější varianty z Českých Budějovic – buď přes České Velenice nebo přes Linz. Časově vycházejí obě varianty podobně, cenově je levnější trasa přes Velenice.

Přes České Velenice

Jednosměrnou jízdenku ČB – Vídeň přes České Velenice seženete už od 9 eur u rakouských drah (léto 2017). Nejlevnější jízdenky bývají označené jako “Sparschiene”.

Ve Velenicích se přestupuje, ale vlaky navazují obvykle během 10 minut. Vlaky jsou jak na české, tak na rakouské straně sice trochu pomalé, ale jedete celou dobu velmi pěknou krajinou. Cesta trvá kolem tří a půl hodiny a dojedete na vídeňské nádraží Franz-Josefs-Bahnhof, které je přímo v centru. Předtím zastavuje vlak ve Vídni ještě na nádražích Heiligenstadt a Spittelau, kde je přestup na různé linky metra.

Přes Linz

Vlakové spojení mezi Českými Budějovicemi a Linzem se v poslední době zlepšilo – trať je sice stále trochu pomalá, ale frekvence spojů celkem vysoká – do Lince pokračuje většina expresů z Prahy. Mezi Lincem a Vídní je potom velice rychlé a časté spojení, protože se jedná nejen o spojení dvou ze tří největších rakouských měst, ale také o hlavní koridor z Vídně do Bavorska. Můžete se tak projet nejen rakouským railjetem, ale třeba také německým rychlovlakem ICE. Ceny jsou i z českého pohledu celkem přijatelné – z Lince do Vídně i pod 15 eur (Sparschiene). Často se vyplatí koupit si obě části cesty zvlášť.

Cesta z Budějovic do Lince trvá kolem dvou hodin, cesta z Lince do Vídně mezi 1:15 a 1:35, podle vlaku a zastávek. Celkem je to tedy srovnatelné s variantou přes Velenice. Ve Vídni dojedete na hlavní nádraží (Wien Hbf – Hauptbahnhof), často vlak zastavuje i na nádraží Wien-Meidling, odkud se dá pěšky dojít k Schönbrunnu (do parku vejdete ne dole u paláce, ale nahoře na kopci).

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar