Praha Florenc (autobusové nádraží)

Centrální autobusové nádraží Praha Florenc se nachází u magistrály na rozhraní vnitřního centra Prahy a Karlína. Přímo u autobusového nádraží je stanice metra Florenc, přestupní stanice mezi linkami B a C. Místo je vzhledem k poloze v centru a dopravnímu spojení oblíbené pro ubytování – v okolí je množství hotelů, od luxusních (Grandior, Hilton) přes normální až po levné hotely a hostely.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Praha Florenc – mapa

Terminál, jízdenky, nástupiště

Autobusové nádraží je umístěno v prostoru mezi magistrálou, Křižíkovou ulicí a železniční tratí z Masarykova nádraží do Holešovic. Stará budova autobusového nádraží, ve které jsou stále některé služby, má vchod z Křižíkovy ulice. Nová budova, ve které je čekárna a přepážky dopravců jako Eurolines nebo Regiojet, se nachází z boku na straně směrem k magistrále. Dostanete se sem od křižovatky Křižíkova / Ke Štvanici, kde je i výstup z metra.

Nástupiště pro odjezd autobusů jsou v prostoru za oběma budovami. Číslo nástupiště najdete na světelné tabuli v čekárně v nové budově (u mezinárodních spojů je obvykle uvedeno i na jízdence).

Metro a tramvaje z Florence

Stanice metra Florenc je přestupní stanicí mezi linkami B a C. Z metra vedou výstupy na dvě strany. Ta k autobusovému nádraží je z jižního konce nástupiště linky C. Druhý vestibul (z trasy B i C) vede do Sokolovské ulice, kde je zastávka tramvají (trať z centra na Palmovku).

Metrem B se dostanete na Náměstí Republiky (1 stanice, jezdí tam z Florence i tramvaje), Můstek (2 stanice, přestup na linku A, dole na Václavském náměstí), Karlovo náměstí, Anděl (autobusové nádraží Na Knížecí) a dál na Jihozápadní Město a Zličín. V opačném směru do Karlína, na Palmovku, do Vysočan a na Černý Most.

Linkou C se dostanete na Hlavní nádraží (1 stanice), Muzeum (2 stanice, přestup na linku A, nahoře na Václavském náměstí), náměstí I. P. Pavlova (3 stanice, přestup na tramvaje směr Vinohrady) a dál směrem na Jižní město. V opačném směru do Holešovic, Kobylis a Letňan.