Palmovka Metro, Praha

Stanice Palmovka je důležitým přestupním uzlem metra, tramvají a autobusů v Libni na Praze 8. Nachází se u křižovatky ulic Zenklova, Libeňský most a Na Žertvách.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Metro Palmovka – mapa

Výstupy z metra Palmovka

Stanice Palmovka má vestibuly na obou koncích nástupiště. Východy na konci směrem do centra vedou ke křižovatce a zastávkám tramvají. Tramvajové linky odsud vedou na Florenc, na Žižkov, přes Libeňský most do Holešovic, nahoru do Kobylis a na východ do Vysočan a k Libeňskému nádraží. Jedna linka (12) na Palmovce končí.

Palmovka je důležitou křižovatkou také pro autobusy a v minulosti zde končila i řada příměstských linek. Velká část příměstské dopravy se postupně přesunula na sousední Českomoravskou, Vysočanskou, Černý Most nebo po prodloužení metra C na Letňany. Výstup z metra k autobusovému nádraží je na straně směrem z centra.

I když pod jménem Palmovka většina Pražanů rozumí stanici metra nebo místo obecně, Palmovka je také název krátké ulice, která vede od křižovatky Palmovka směrem k Sokolovské, souběžně se Zenklovou ulicí.

Sousední stanice metra

Následující stanice ve směru do centra je Invalidovna v Karlíně v Sokolovské. Směrem z centra je další stanicí Českomoravská u dnešní O2 Areny, před prodloužením metra v roce 1998 konečná trasy B.