Náměstí Republiky Metro, Praha

Stanice metra Náměstí republiky na lince B patří k nejvytíženějším v Praze, vzhledem k poloze ve vnitřním centru a množství navazujících dopravních spojení.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Náměstí Republiky – mapa

Výstupy ze stanice Náměstí Republiky

Z nástupiště metra vedou (docela dlouhé) eskalátory na obě strany. Stanice má dva vestibuly, které jsou poměrně daleko od sebe.

Jeden z vestibulů je přímo pod Náměstím Republiky. Výstupy vedou na různé strany náměstí – před obchodní dům Kotva, k Obecnímu domu, nebo přímo do novějšího obchodního centra Palladium. Vedle Palladia v ulici Na Poříčí jsou tramvajové zastávky (spojení na Letnou, do Holešovic, Karlína, Žižkova a na Václavské náměstí).

Na druhé straně se z metra dostanete na Masarykovo Nádraží, kde jsou kromě vlaků rovněž zastávky tramvají (stejné směry jako výše uvedené, ale ne všechny linky vedou přes obě zastávky).

Spojení po povrchu mezi oběma vestibuly metra je ulicí V Celnici. V této ulici, stejně jako v dalších okolních ulicích je mnoho z pražských nejlepších hotelů.

Sousední stanice metra

Směrem do centra je následující stanicí Můstek, přestupní stanice mezi linkami A a B, která se nachází na dolním konci Václavského náměstí. Z Náměstí Republiky tam snadno dojdete i pěšky ulicí Na Příkopě, která je povětšinou pěší zónou s mnoha obchody a restauracemi.

Opačným směrem je sousední stanicí Florenc, přestupní stanice mezi linkami B a C, a také hlavní pražské autobusové nádraží. I sem dojdete poměrně rychle pěšky (ulicí Na Poříčí kolem Bílé labutě), ale vůbec nejrychlejší je to tramvají (pokud nejedete nikam dál, bývá to rychlejší než metro, protože to je v těchto místech dost hluboko a cesta eskalátory chvíli trvá).