Muzeum Metro, Praha

Stanice Muzeum se nachází na horním konci Václavského Náměstí u budovy Národního muzea. Je přestupní stanicí mezi linkami A a C.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Stanice Muzeum – mapa

Výstupy ze stanice Muzeum

Stanice Muzeum má společný vestibul pro linky A i C, který se nachází přímo pod místem, kde magistrála prochází hořejškem Václavského náměstí. Je zde několik výstupů, takže v ideálním případě není potřeba přecházet ulici po povrchu.

Jeden z výstupů vede i na opačnou stranu nahoru pryč od Václavského náměstí, na povrch vylezete u boční strany muzea. Ústí zde také výtah pro bezbariérový přístup na nástupiště hlubší trasy A. Podchodem pod druhým směrem magistrály (Legerova ulice) se dostanete na tramvajovou zastávku na rohu ulic Vinohradská a Legerova, a také k budově Českého rozhlasu.

Sousední stanice metra

Linka A prochází přibližně směrem pod Václavským náměstím, linka C přibližně ve směru pod magistrálou.

Sousední stanice na lince A jsou Náměstí Míru (jihovýchodním směrem do kopce) a Můstek (dole na opačném konci Václavského náměstí).

Sousední stanice na lince C jsou I. P. Pavlova (pod magistrálou směrem na Vyšehrad) a Hlavní nádraží (pod magistrálou směrem na Florenc a velice blízko stanici Muzeum).