London Victoria Coach Station (autobusové nádraží)

Victoria Coach Station je hlavní autobusové nádraží v Londýně pro dálkovou dopravu. Nachází se přímo v centru v části Westminster u stejnojmenného vlakového nádraží a stanice metra (Victoria Station). Jezdí sem autobusy z Prahy, zároveň je odsud spojení do všech koutů Británie.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Victoria Coach Station – kde to přesně je

Victoria Coach Station se nachází na rohu ulic Buckingham Palace Road (hlavní) a Elizabeth Street (menší postranní). Jak názvy ulic napovídají, je to velice blízko Buckinghamského paláce, který je na konci první ulice.

Vstup do budovy vlakového nádraží Victoria, kde je i stanice metra, je jeden blok od Coach Station hlavní ulicí Buckingham Palace Road. Většinou stačí sledovat ten největší proud lidí, protože od autobusu tam míří skoro všichni.

Pokud naopak na Victoria Coach Station jedete z města, po výstupu z metra sledujte značky na Coach Station (jsou hned v metru a dál po celou cestu) – ne na Victoria Bus Station, což je nádraží pro místní, městské autobusy a je úplně na druhé straně.

Victoria Coach Station – mapa

Jízdenky na městskou dopravu v Londýně

Ve vestibulu vlakového nádraží Victoria je velká kancelář předprodeje jízdenek na městskou dopravu s několika přepážkami (je dobře označená – určitě uvidíte). Dají se zde koupit karty Oyster, se kterými je levnější jízdné. V závislosti na délce vašeho pobytu a místu ubytování se vyplatí prostudovat nabídky vícedenních jízdenek (Travelcard) a vybrat správné zóny. Většina památek a aktrakcí je v zónách 1 a 2.

Autobusy z Victoria Coach Station

Na Victorii jezdí prakticky všechny linky Eurolines z různých zemí včetně ČR (Praha – Londýn), stejně jako celá řada dalších zahraničních dopravců.

Většinu objemu dopravy na nádraží představují ale domácí britské linky. Je odsud spojení do všech větších i celé řady menších měst v Anglii, Walesu, Skotsku i Irsku. Mezi hlavní dopravce na domácích linkách patří National Express a Megabus, na Victorii ale jezdí i mnoho dalších. Na linkách z Londýna do velkých britských měst je obrovská konkurence, což se projevuje v cenách jízdenek. Když máte štestí, přejedete velký kus Británie třeba za jednu libru (plus 50p rezervační poplatek). Taková cena je extrém, ale jízdenky pod 10 liber jsou na některých linkách zcela běžné.

Ubytování v Londýně

Ubytování v Londýně je drahé, zato je zde ale nepřeberné množství možností od levných (na londýnské poměry) hostelů až po ten největší luxus. Je třeba zvážit zejména vztah mezi cenou a polohou (vzdáleností z centra). Ubytování daleko od centra je levnější, ale jednak je londýnská městská doprava velice drahá a také zejména v ranní špičce může cesta do centra trvat poměrně dlouho, takže to co ušetříte za ubytování zaplatíte za jízdenky a strávíte více času cestováním. Často je dobrým kompromisem zóna 3 nebo 4, i když i v centru se dá najít ubytování za přijatelné ceny. Oblast kolem Victoria Station je jednou z nejoblíbenějších, s dobrým dopravním spojením a řadou cenově přijatelných hotelů.