Letňany Metro, Praha

Letňany jsou konečnou stanicí metra C a důležitým přestupním uzlem na autobusy městské a příměstské dopravy. Stanice se nachází zatím ve volném prostoru na jižním okraji čtvrti Letňany, v budoucnu se zde ale počítá se zástavbou.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Metro Letňany – mapa

Výstupy z metra Letňany

Stanice Letňany byla už při své výstavbě koncipována zejména jako přestupní bod mezi metrem a autobusy, takže autobusové nádraží je přímo nad metrem a výstupy vedou k jednotlivým zastávkám.

Autobusy ze stanice Letňany

Městské autobusy spojují metro zejména se samotnou částí Letňany, včetně obchodního centre Letňany, které je tři zastávky odsud v Tupolevově ulici. Dobré spojení je i do různých částí Proseka, Střížkova nebo Ďáblic, a také do Vysočan, Kbel nebo Satalic. Letňany jsou hlavním terminálem pro příměstské autobusy obsluhující bližší města a vesnice severovýchodně od Prahy, například Brandýs nad Labem – Starou Boleslav nebo Kostelec nad Labem.

Záchytné parkoviště P+R

Stanice Letňany se nachází hned u sjezdu z Kbelské radiály, která spolu s Vysočanskou radiálou propojuje dálnice D10 a D8 na severu Prahy. Je zde parkoviště P+R, které je pohodlným přístupem k síti pražského metra pro řidiče přijíždějící od severu a alternativou k záchytným parkovištím na Černém Mostě.

Sousední stanice metra

Následující stanicí na lince C ve směru do centra je Prosek. Po povrchu se k němu dá z Letňan dojet Proseckou ulicí, kudy jezdí také řada autobusových linek.