Karlovo náměstí Metro Praha

Stanice metra B Karlovo náměstí se nachází mezi Karlovým náměstím a Palackého náměstím v centru Prahy. Kromě metra je důležitou křižovatkou tramvají.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Metro Karlovo náměstí – mapa

Značka na mapě ukazuje výstup na Karlově náměstí. Druhý výstup na Palackého náměstí je u řeky na jihozápad odtud (podrobnosti níže).

Výstupy ze stanice Karlovo náměstí

Stanice Karlovo náměstí má dva vestibuly, jeden na každém konci nástupiště. Jsou dost daleko od sebe, takže při výstupu se vyplatí sledovat cedule, pokud to tam neznáte.

První vestibul je pod Karlovým náměstím. Je zde několik výstupů kolem hlavní křižovatky Karlovo náměstí / Resslova / Ječná a na tramvajové zastávky. Tramvaje odsud jezdí do několika směrů: na Národní třídu, na Václavské náměstí, nahoru na I. P. Pavlova, na Albertov, na Smíchov a do Podolí.

Druhý vestibul je až skoro u řeky na Palackého náměstí, kde je další křižovatka tramvají. Zastavují zde ty z Karlova náměstí na Smíchov a do Podolí, kromě toho tudy vede i pobřežní linka (17) z Podolí k Národnímu divadlu, na Staré město a dál.

Sousední stanice metra

Za stanicí Karlovo náměstí jede metro pod Vltavou na Smíchov, kde je nejbližší stanicí Anděl. V opačném směru je následující stanicí Národní třída.

Tramvaje poskytují časté spojení mezi Karlovým náměstím a stanicí I. P. Pavlova na lince C.