I. P. Pavlova Metro, Praha

Stanice metra I. P. Pavlova na trase C se nachází u stejnojmenného náměstí, kterým prochází magistrála mezi Nuselským mostem a Národním muzeem. Stanice je důležitým přestupním bodem mezi metrem a tramvajemi.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Stanice I. P. Pavlova – mapa

Výstupy ze stanice I. P. Pavlova

Z nástupiště metra se vystupuje jen na jedné straně (směrem na Muzeum). Výstupy vedou na samotné náměstí I. P. Pavlova, do Lublaňské ulice a do Jugoslávské ulice, kde je zastávka tramvají.

Přes I. P. Pavlova vede několik tramvajových linek, které poskytují velmi rychlé a frekventované spojení mezi oblastmi Vinohrad a Vršovic na jedné straně a Karlovým náměstím a Smíchovem na druhé. V noci je zde přestup mezi nočními tramvajemi a autobusy, které v noci nahrazují metro C ve směru do jižních částí Prahy.

Sousední stanice metra

Na lince C, která zde vede souběžně s magistrálou, jsou sousedními stanicemi Muzeum (na horním konci Václavského náměstí) a Vyšehrad. Mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad jede metro uvnitř Nuselského mostu.

Tramvají se z I. P. Pavlova dostanete velice rychle ke stanicím Náměstí Míru na trase A a Karlovo Náměstí na trase B. Přes den tu tramvaje jezdí prakticky nepřetržitě a jsou často rychlejší, než přestup na dané linky metra na Muzeu nebo Florenci.