Hlavní nádraží Metro, Praha

Stanice metra Hlavní nádraží se nachází přímo pod budovou vlakového nádraží, nedaleko Václavského náměstí. Železnice odděluje vnitřní centrum města od Žižkova.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Hlavní nádraží – mapa

Výstup z metra na vlakové nádraží

Na nástupiště metra sejdete po schodech přímo z nádražní haly. Směrem z metra nahoru do haly jsou eskalátory. Pokud máte větší zavazadla, jsou zde i výtahy.

Výstup z metra ven

Ven se z metra dostanete také přes nádražní halu. Hlavní vchody z nádraží ústí do Vrchlického sadů.

Je zde přístup k několika tramvajovým linkám přes dvě různé zastávky. Ani jedna není v okamžiku výstupu z nádražní budovy přímo vidět, ale jsou poměrně blízko (3 minuty běžné chůze).

  • Zastávka Hlavní nádraží se nachází v Bolzanově ulici na severním konci Vrchlického sadů – když vyjdete před budovu nádraží, odbočte hned doprava. Tramvajové linky vedou na Žižkov, Masarykovo nádraží, Náměstí Republiky a Václavské náměstí.
  • Zastávka Jindřišská se nachází ve stejnojmenné ulici. Dojdete k ní Jeruzalémskou ulicí – když vyjdete před budovu nádraží, je to zhruba rovně. Tramvajové linky do stejných směrů jako u výše uvedené zastávky, plus Florenc, Karlín, Holešovice.

Sousední stanice metra

Sousední stanice na lince C jsou Muzeum (na horním konci Václavského náměstí, poměrně blízko i pěšky) a Florenc (po magistrále směrem na Holešovice – pěšky je to dost daleko, protože musíte obcházet Masarykovo nádraží).