Florenc Metro, Praha

Florenc je jedním z nejdůležitějších uzlů pražské dopravy. Stanice metra je křižovatkou linek B a C, nachází se zde hlavní autobusové nádraží Praha Florenc a prochází tudy i několik linek tramvají a městských autobusů. V okolí je množství hotelů.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Stanice Florenc – mapa

Výstupy ze stanice Florenc

Stanice Florenc se nachází u magistrály na hranici vnitřního centra města a Karlína. Z metra lze vystoupit do dvou hlavních směrů:

  • Na pohled větší výstup z linek B i C je do Sokolovské ulice. Přímo před ním je zastávka tramvají ve směru na Palmovku a do centra.
  • Druhý výstup z linky C je směrem k autobusovému nádraží. Výstupy jsou na všech stranách křižovatky ulic Křižíkova a Ke Štvanici (přecházení ulic po povrchu zde není všude možné). V ulici Ke Štvanici jsou zastávky městských autobusů.

Sousední stanice metra

Linka B zde vede zhruba souběžně s tramvajovou tratí ve směru centrum – Palmovka. Sousední stanice na lince B jsou Náměstí Republiky (má dva poměrně od sebe vzdálené vestibuly na Masarykově nádraží a přímo na Náměstí Republiky) a Křižíkova (u křižovatky ulic Křižíkova a Thámova v Karlíně).

Linka C vede souběžně s magistrálou. Sousední stanice jsou Hlavní nádraží a Vltavská.