Černý Most Metro, Praha

Konečná metra B Černý Most je nejdůležitějším dopravním uzlem na severovýchodním konci Prahy, se strategickou polohou u začátku dálnic D10 a D11. Je zde autobusové nádraží pro místní, příměstské i dálkové linky, a také parkoviště P+R a K+R. V okolí je řada obchodů včetně IKEY, Centra Černý Most a několika hobbymarketů.

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar
 

Metro Černý Most – mapa

Výstupy z metra Černý Most

Obě koleje jsou u sebe, metro sem přijíždí od Rajské Zahrady v tubusu nad povrchem. Nástupiště jsou tedy zvenku a pro přechod mezi jednotlivými směry je třeba použít nadchod. Koleje metra jsou v úrovni Chlumecké ulice (to je ta hlavní čtyřproudá ven z Prahy). Ze strany od Chlumecké ulice jsou zastávky autobusů pro příjezdy (místní i dálkové), z této strany je také nástupiště pro odjezd metra do centra – z autobusu do metra je to tedy doslova pár kroků.

Na druhé straně je nástupiště pro příjezd vlaků metra. Odjezdová stání autobusového nádraží jsou pod úrovní metra a dostanete se k nim po schodech nebo výtahem. Východ směrem k sídlišti Černý Most je v úrovni nástupiště metra.

Autobusové nádraží Černý Most

Černý Most obsluhuje velkou část dálkové autobusové dopravy ve směru na severovýchod a východ od Prahy, včetně autobusů do Liberce, Krkonoš, Mladé Boleslavi, Jičína nebo Hradce Králové.

Jezdí odsud i řada příměstských linek, například do Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi, Poděbrad, Úval nebo Říčan.

Z autobusového nádraží jezdí také bezplatný autobus k IKEE, která je za Centrem Černý Most asi 7-10 minut chůze od metra.

Záchytná parkoviště P+R Černý Most

Parkoviště P+R jsou zde oficiálně dvě (označená jako P+R Černý Most I a P+R Černý Most II), ale jsou hned vedle sebe. Nacházejí se na druhé straně Chlumecké ulice přímo proti vstupu do metra. Přes ulici vede k metru pěší lávka. Když přijedete od dálnic zvenku Prahy, je vjezd na P+R přímo ve Vašem směru. Když odjíždíte, je třeba se otočit – Chlumecká je čtyřproudá, ale dá se podjet hned za parkovištěm (jezdí tudy i autobusy, které příjíždějí na autobusové nádraží).

Rovněž v Chlumecké ulici, ale v opačném směru na straně u metra, je pruh pro krátkodobé zastavení K+R (Kiss+Ride, max. 5 minut).

Když je plno – alternativní P+R

Pokud jsou P+R na Černém Mostě plná, menší P+R je také u Rajské Zahrady (dál po Chlumecké, další stanice metra) a velké P+R je potom u konečné metra C Letňany, kam se z Černého Mostu snadno dostanete přes hlavní ulice Chlumeckou, Poděbradskou a Kbelskou, nebo když se vrátíte na začátek dálnice D10 tak po Vysočanské radiále.

Sousední stanice metra

Černý Most je konečná trasy B. Následující stanice ve směru do centra jsou Rajská Zahrada, Hloubětín a Kolbenova.

Doba jízdy do centra

Jízda metrem z Černého Mostu do centra trvá 15-20 minut (podle jízdního řádu 16 minut na Florenc a 19 minut na Můstek).