Autobus Praha – Londýn

Na lince Praha – Londýn jezdí klasicky autobusy dvou dominantních dopravců: Eurolines a Regiojet (Student Agency). Obě společnosti nabízí srovnatelně pohodlné spojení (pokud vám nevadí dlouhá cesta autobusem) za ceny, které celkově vycházejí zhruba podobně jako u nízkonákladových leteckých společností (řádově 1000-2000 Kč jedním směrem). Autobus se vyplatí zejména pokud máte více zavazadel, neboť ta jsou zde narozdíl od letadel obvykle v ceně jízdenky.

Vyhledávání spojení a rezervace jízdenek:

Trasy autobusů Praha – Londýn

Autobusy Eurolines i Regiojet odjíždějí z autobusového nádraží Praha Florenc a všechny zastavují také v Plzni na centrálním autobusovém nádraží (CAN). V zahraničí jsou po cestě do Londýna různé zastávky, většinou jich ale není moc (tak 2-5). Po cestě bývá také několik zastávek na dálničních parkovištích na protažení, záchod (i když ten je i v autobuse) a hlavně výměnu řidičů.

Na některých linkách se přestupuje, obvykle u Eurolines ve Frankfurtu nebo v Paříži.

Cesta přes kanál La Manche

Specialitou cesty do Anglie je kanál La Manche, který většina autobusů překonává vlakem – Eurotunnelem, což vychází o 1-2 hodiny rychlejší než trajektem. Záleží ale na dopravní situaci a dostupnosti obou způsobů dopravy – na stejné lince ve stejný čas můžete jet jednou tunelem, podruhé lodí, nejsou na to žádná fixní pravidla.

Místo příjezdu v Londýně

Eurolines jezdí v Londýně na autobusové nádraží Victoria Coach Station, které je hlavním terminálem pro mezinárodní i domácí britské dálkové linky. Kromě Eurolines do různých zemí odsud jezdí také například autobusy National Express a Megabus, což jsou dvě největší společnosti na domácích britských linkách. Victoria Coach Station je přímo v centru u vlakového nádraží a stanice metra Victoria a jen asi 10 minut pěšky od Buckinghamského paláce. Více informací k tomuto nádraží, včetně tipů na cestu a nákup jízdenek na městskou dopravu najdete zde:

Regiojet sice nejezdí přímo na Victoria Coach Station, ale hned přes ulici na “Victoria Green Line Station”, což je stanoviště pro autobusy dalších dopravců, kteří z nějakého důvodu nejezdí na Coach Station. Tím hlavním je Green Line – provozuje hlavně autobusy v okolí Londýna, z Victorie na letiště Luton, Stansted a Heathrow nebo například k zámku Windsor.

Ubytování v Londýně

Londýn nabízí nepřeberné množství hotelů, hostelů, ubytování typu b&b (bed & breakfast) – a to vše v různé kvalitě i cenách, které jsou tady celkově samozřejmě o dost vyšší než ve většině jiných měst. Pro představu: 20 liber za hostel je slušná cena, pokoj v hotelu za 40-50 liber za noc lze považovat za levný. Při troše hledání a v různých akcích se ale dá najít ubytování ve slušné kvalitě i levněji. Jen pozor na vzdálenost a dopravní dostupnost do centra – levné ubytování mimo Londýn se dojížděním může velice prodražit (a chtějte vždy ubytování na metru nebo vlaku – autobusy jsou v ranní špičce ultra pomalé).

Nejlepší nabídky ubytování

ZDARMA zrušení rezervace u většiny pokojů

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar